Un înger de Crăciun

Atmosferă magică la Palatul Lyra, acolo unde Moş Crăciun a împărţit copiilor cadourile în cadrul campaniei “Un Înger de Crăciun”, ediţia a II-a, organizată de cotidianul “Obiectiv - Vocea Brăilei” şi Asociaţia “Pentru Adevăr”. Într-o sală plină de prichindei, emoţiile pluteau în aer.

Noi, organizatorii, am aşteptat atât de mult acest moment pentru că era singurul care ne confirma succesul şi faptul că toată munca din ultima lună s-a meritat. Totodată, prin această acţiune ne-am dorit să aducem un strop de bucurie în sufletele unor prichindei mai puţin norocoşi. Iar unii dintre ei au fost atât de nerăbdători să îl vadă pe Moş Crăciun încât au venit mai devreme la serbare. Emoţiile micuţilor au fost de înţeles, mai ales că un an întreg au fost cuminţi şi au încercat să înveţe cât mai bine la şcoală.

Aparitii in presa :

FII ÎNGER PENTRU UN COPIL, DE CRĂCIUN!

«UN ÎNGER DE CRĂCIUN», DE DEPARTE CEA MAI AŞTEPTATĂ CAMPANIE DE PESTE AN

MAGIA DĂRNICIEI

CAMPANIA “UN ÎNGER DE CRĂCIUN”. AL DOILEA LOT DE SCRISORI, EPUIZAT ÎNTR-O ZI

40 DE SINDICALIŞTI AI PENITENCIARUL TICHILEŞTI, “ÎNGERI” DE CRĂCIUN PENTRU ZECI DE COPII