Alături de Cristina

O adolescentă de 13 ani din judeţul Brăila are nevoie urgentă de ajutor! Se numeşte Cristina-Oana Păroiu, este din satul Scorţaru Vechi, comuna Tudor Vladimirescu şi duce o luptă aprigă cu boala încă din primul an de viaţă, când mama ei a descoperit că suferă de tetrapareză spastică. Un diagnostic sever, care, în timp, s-a agravat şi i-a redus mobilitatea, din cauza unor deformări vertebrale. A urmat un lung şir de analize, spitalizări, operaţii şi recuperări anevoioase, pe care Oana le-a depăşit cu brio, însă lupta cu boala nu s-a încheiat încă, ba chiar a devenit mai grea, iar diagnosticul din ultimul raport medical confirmă acest lucru. Este vorba despre insuficienţă motorie de cauză centrală, tetrapareză spastică, scolioză neurologică, genu flexum bilateral, picior plat valg secundar şi cot stâng flectat şi pronat.

Cine doreşte să o ajute pe Cristina-Oana Păroiu, poate depune bani în contul “Asociaţiei pentru Adevăr” a cotidianului “Obiectiv-Vocea Brăilei” : RO68RNCB0048157424000001, deschis la BCR - Sucursala Brăila. Dacă faceţi o donaţie scrieţi explicit “Pentru Cristina”. De asemenea, vă aşteptăm la sediul redacţiei cotidianului “Obiectiv-Vocea Brăilei”, de pe strada Mihai Eminescu, nr. 56, etaj 2. Toate sumele strânse vor fi făcute publice, precum şi numele donatorilor, toţi banii strânşi urmând a fi donaţi familiei Cristinei pentru ca mama ei să o poată însoţi în străinătate.

Aparitii in presa:

O FETIŢĂ DE 13 ANI ARE NEVOIE DE PUŢIN AJUTOR PENTRU O VIAŢĂ NORMALĂ

VEŞTI BUNE PENTRU CRISTINA OANA PĂROIU! MAI MULTE DONAŢII PRIMITE LA REDACŢIE

APEL UMANITAR! DOAR 1.000 EURO O MAI DESPART PE O ADOLESCENTĂ DE 14 ANI DE O VIAŢĂ NORMALĂ

CRISTINA, ADOLESCENTA DE 14 ANI BOLNAVĂ DE TETRAPAREZĂ SPASTICĂ, ÎNCEPE DRUMUL SPRE O VIAŢĂ NORMALĂ