„Căsuţa cu cărţi”

Cu siguranţă aţi citit măcar o dată o carte în mijlocul naturii. V-aţi luat o sticlă de apă şi aţi mers în parc, v-aţi aşezat pe o bancă sau la umbra unui copac şi v-aţi cufundat în lectură. Şi aşa, o oră, două sau mai multe, aţi simţit emoţiile iubirii dintre cei doi protagonişti, aţi încercat să intuiţi cine este autorul crimei sau aţi râs copios citind aventurile prin care trece personajul principal al poveştii. Însă cum ar fi să nu fii tu singurul care face asta? Cum ar fi ca atunci când ridici ochii din carte să vezi în fiecare colţişor din parc şi alţi oamenii curprinşi de magia lecturii. Ai avea sentimentul că trăieşti într-o lume mai frumoasă, chiar şi pentru câteva ore? Dacă răspunsul este da, atunci te vei regăsi în proiectul pe care Cotidianul Obiectiv - Vocea Brăilei şi Asociaţia Pentru Adevăr  vi l-a pregătit pentru această toamnă.

Aparitii in presa:

“LA ÎNCEPUT A FOST CUVÂNTUL”... AŞA CĂ “PUNEŢI MÂNA PE O CARTE!”

CAMPANIA “PUNEŢI MÂNA PE O CARTE!”. IUBITORII DE LECTURĂ, AŞTEPTAŢI ÎN GRĂDINA MARE

REDESCHIDEM “CĂSUŢA CU CĂRŢI”. FII VOLUNTAR PENTRU O ZI!

“CĂSUŢA CU CĂRŢI” ŞI POVESTEA CELOR ZECE FANTASTICI